Dlaczego komputerowe znieczulenie jest skuteczniejsze od znieczulenia zwykłą strzykawką?

komputerowe znieczulenia dokostne i tradycyjne
systemy komputerowych znieczuleń – SleeperOne, Quicsksleeper, SOAN

Używając do znieczulenia zwykłej strzykawki, nie mamy możliwości trzymania strzykawki jak długopisu. Uchwyt długopisowy jest kluczowy przy zapewnieniu delikatnego wkłucia oraz precyzji iniekcji. Dodatkowo uchwyt długopisowy zapewnia punkty podparcia dzięki czemu nie pracujemy w powietrzu tak jak w przypadku strzykawki.

Dozowanie anestetyku w komputerowych znieczuleniach następuje poprzez naciśnięcie nogą sterownika nożnego. Mamy do wyboru kilka trybów iniekcji, od bardzo wolnych do bardzo szybkich. W przypadku strzykawki wtłaczamy za pomocą kciuka, bez żadnej kontroli szybkości i ciśnienia. I dodatkowo powodujemy ruchy igły w tkance pacjenta co powoduje dalszą bolesność.

Zarówno SleeperOne oraz QuickSleeper posiadają aktywny system kontroli ciśnienia wewnątrz tkanek. Jeżeli w trakcie iniekcji ciśnienie niebezpiecznie rośnie i może spowodować bolesność u pacjenta, komputerowe znieczulenie automatycznie wykrywa wzrost ciśnienia i zmniejsza prędkość iniekcji.

igły do znieczuleń komputerowych – SleeperOne, Quicksleeper, SOAN

Kolejną różnicą, są specjalne igły. Igły do strzykawek są grubsze i zaostrzone w czubek. Igły firmy dental hi tec do komputerowych systemów znieczuleń są bardzo cienkie i dodatkowo laserowo zaostrzone na czubku jak skalpel. Sprawia to że są bardziej ostre, a ich wkłucia prawie nie czuć.