Komputerowe znieczulenia pojawiły się w stomatologii około 30 lat temu. Od tamtej pory nieustannie się rozwijają i udoskonalają. Urządzenia Quicksleeper i SleeperOne były rozwijane i uzupełniane o dodatkowe funkcjonalności w kolejnych modelach.

Obecnie SleeperOne 5 posiada bardzo zaawansowany system stałej kontroli oporności tkanek, połączony z automatycznym systemem dostosowującym prędkość do ciśnienia. Co w praktyce całkowicie automatyzuje proces iniekcji. Lekarz nie musi już tego kontrolować na wskaźniku ani wyświetlaczu. W przypadku wzrostu ciśnienia urządzenie samo zmniejsza prędkość i zapobiega wystąpieniu bolesności w trakcie iniekcji.

Najnowszy Quicksleeper 5 posiada system zapobiegający zapychaniu się igły podczas znieczulenia dokostnego. Urządzenie cały czas wypycha niewielką ilość znieczulenia, nawet w trakcie perforacji blaszki zbitej, dzięki czemu wióry kostne są wypłukiwane na zewnątrz a nie blokują igłę.
Urządzenie wykrywa również zwiększony nacisk na igłę i automatycznie zmniejsza obroty, żeby spowolnić proces wiercenia. Jednoczenie informuje lekarza sygnałem dźwiękowym o zbyt silnym nacisku na kość.

A najnowszy komputerowy system znieczuleń z firmy Dental Hi Tec SleeperOne 6, który został nazwany SOAN, posiada wszystkie właściwości poprzednich wersji SleeperOna a dodatkowo jest całkowicie bezprzewodowy. Dzięki temu uzyskujemy niespotykaną do tej pory wygodę pracy. Zachowane jednak zostało sterowanie wszystkimi funkcjami poprzez pedał, co zapewnia maksymalną precyzję podczas iniekcji i minimalizuje odczucia przez pacjenta.

Wybierz swój komputerowy system znieczuleń, który będzie najbardziej pasował do Twoich potrzeb.